Gardman Supreme A04294 Suet Ball, Natural, 27 x 27 x 21 cm
Product Overview
- Brand: Gardman
- Flavour: Beef, Suet
- Age range (description): All Life Stages
- Item form: Seeds
- Specific uses for product: Active
Product Features
- Contains 59% more energy and fat than standard fat snax, made with 25% black sunflower and 25% peanuts
- Packed in a convenient, resalable plastic tub
- For use in bird tables, fat snax feeders and ground feeding
Product Information
| Product Dimensions | 27 x 27 x 21 cm; 430 g |
| Item model number | A04294 |
| Breed Recommendation | All Breed Sizes |
| Pet Life Stage | All Life Stages |
| Flavor | Beef, Suet |
| Item Form | Seeds |
| Allergen Information | Peanuts may contain |
| Colour | Natural |
| Size | 1 count (Pack of 1) |
| Number of Items | 1 |
| Quantity | 1 |
| Storage Information | Store in a cool, dry place. Best used within 3 months of opening. |
| Specific Uses | Active |
| Batteries required | No |
| Batteries Included | No |
| Item Weight | 430 g |
| ASIN | B07BRPTR65 |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | |
| Date First Available | 16 Nov. 2015 |
Original: $19.49
-65%$19.49
$6.82


Description
Product Overview
- Brand: Gardman
- Flavour: Beef, Suet
- Age range (description): All Life Stages
- Item form: Seeds
- Specific uses for product: Active
Product Features
- Contains 59% more energy and fat than standard fat snax, made with 25% black sunflower and 25% peanuts
- Packed in a convenient, resalable plastic tub
- For use in bird tables, fat snax feeders and ground feeding
Product Information
| Product Dimensions | 27 x 27 x 21 cm; 430 g |
| Item model number | A04294 |
| Breed Recommendation | All Breed Sizes |
| Pet Life Stage | All Life Stages |
| Flavor | Beef, Suet |
| Item Form | Seeds |
| Allergen Information | Peanuts may contain |
| Colour | Natural |
| Size | 1 count (Pack of 1) |
| Number of Items | 1 |
| Quantity | 1 |
| Storage Information | Store in a cool, dry place. Best used within 3 months of opening. |
| Specific Uses | Active |
| Batteries required | No |
| Batteries Included | No |
| Item Weight | 430 g |
| ASIN | B07BRPTR65 |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | |
| Date First Available | 16 Nov. 2015 |














