Peckish Extra Goodness Energy Balls 50 Box plus 20% Extra Free, Green, 1 Count (Pack of 1)
Product Overview
- Brand: Peckish
- Flavour: Beef
- Age range (description): All Life Stages
- Item form: Seeds
- Specific uses for product: Immune Support
Product Features
- Extra Protein, Extra Seeds, Extra Energy Recipe
- Packed with Peanuts and Sunflowers
- High in fat using high quality beef tallow
- No fillers in this recipe
- Feeds twice as fast as a standard energy ball
- Note Packaging may vary
Product Information
| Pet Type | Bird |
| Product Dimensions | 19.8 x 29.7 x 19.5 cm; 4.2 kg |
| Item model number | 60051316 |
| Pet Life Stage | All Life Stages |
| Flavor | Beef |
| Item Form | Seeds |
| Colour | Green |
| Size | 60 count (Pack of 1) |
| Number of Items | 1 |
| Quantity | 1 |
| Special features | Extra Nutritious, High Protein, No Fillers |
| Specific Uses | Immune Support |
| Batteries required | No |
| Item Weight | 4.2 kg |
| ASIN | B09HK5NH7G |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | |
| Date First Available | 30 Sept. 2021 |



Description
Product Overview
- Brand: Peckish
- Flavour: Beef
- Age range (description): All Life Stages
- Item form: Seeds
- Specific uses for product: Immune Support
Product Features
- Extra Protein, Extra Seeds, Extra Energy Recipe
- Packed with Peanuts and Sunflowers
- High in fat using high quality beef tallow
- No fillers in this recipe
- Feeds twice as fast as a standard energy ball
- Note Packaging may vary
Product Information
| Pet Type | Bird |
| Product Dimensions | 19.8 x 29.7 x 19.5 cm; 4.2 kg |
| Item model number | 60051316 |
| Pet Life Stage | All Life Stages |
| Flavor | Beef |
| Item Form | Seeds |
| Colour | Green |
| Size | 60 count (Pack of 1) |
| Number of Items | 1 |
| Quantity | 1 |
| Special features | Extra Nutritious, High Protein, No Fillers |
| Specific Uses | Immune Support |
| Batteries required | No |
| Item Weight | 4.2 kg |
| ASIN | B09HK5NH7G |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | |
| Date First Available | 30 Sept. 2021 |














