Peckish Extra Goodness Energy Ball 50 Tub, 60051413
Product Overview
- Brand: Peckish
- Flavour: Peanut
- Age range (description): All Life Stages
- Item form: Ball
- Specific uses for product: Active
Product Features
- ATTRACTIVE PEANUT AROMA - Wild birds don't have the best sense of smell but the added peanut aroma will defintely bring them into garden
- Ideal Product
- NO FILLERS - We don't add any Wheat or Calcium to bulk up these suet balls. Everything in them is the highest quality enuring the bests get the best
Product Information
| Product Dimensions | 27 x 27 x 19 cm; 3.5 kg |
| Item model number | 60051413 |
| Breed Recommendation | All Breed Sizes |
| Pet Life Stage | All Life Stages |
| Flavor | Peanut |
| Item Form | Ball |
| Allergen Information | Peanuts may contain |
| Colour | Gold |
| Size | 3.5 kg (Pack of 1) |
| Number of Items | 1 |
| Quantity | 1 |
| Storage Information | Store in a cool, dry place. Best used within 3 months of opening. |
| Specific Uses | Active |
| Batteries required | No |
| Item Weight | 3.5 kg |
| ASIN | B08M9SXPHJ |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | |
| Date First Available | 30 Oct. 2020 |
Original: $15.81
-65%$15.81
$5.53



Description
Product Overview
- Brand: Peckish
- Flavour: Peanut
- Age range (description): All Life Stages
- Item form: Ball
- Specific uses for product: Active
Product Features
- ATTRACTIVE PEANUT AROMA - Wild birds don't have the best sense of smell but the added peanut aroma will defintely bring them into garden
- Ideal Product
- NO FILLERS - We don't add any Wheat or Calcium to bulk up these suet balls. Everything in them is the highest quality enuring the bests get the best
Product Information
| Product Dimensions | 27 x 27 x 19 cm; 3.5 kg |
| Item model number | 60051413 |
| Breed Recommendation | All Breed Sizes |
| Pet Life Stage | All Life Stages |
| Flavor | Peanut |
| Item Form | Ball |
| Allergen Information | Peanuts may contain |
| Colour | Gold |
| Size | 3.5 kg (Pack of 1) |
| Number of Items | 1 |
| Quantity | 1 |
| Storage Information | Store in a cool, dry place. Best used within 3 months of opening. |
| Specific Uses | Active |
| Batteries required | No |
| Item Weight | 3.5 kg |
| ASIN | B08M9SXPHJ |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | |
| Date First Available | 30 Oct. 2020 |














